23 dakika boyunca nefes almadı: Yurt odasında ne oldu?

ABD’nin Kentucy eyaletindeki Asbury Üniversitesi’nde eğitim gören 21 yaşındaki Isabella Willingham ülke kamuoyunun gündemine oturdu…

Kasım ayında yaşanan olayla ilgili soruşturma başlatılırken Willingham’ın yakınları ise yurt odasında bulunan ve 23 dakika boyunca nefes alıp vermediği açıklanan genç kadının neler yaşadığının halen anlaşılamamasına büyük tepki gösterdi.

Yurt odasında bilinci kapalı ve vücudunda çok sayıda yara ve bere olan genç kadının uzun bir süre yoğun bakım servisinde kaldığı da açıklandı. Yurt müdürünün aileye haber vermesinden sonra panik içinde kampüse gelen ailesi, “İlkyardım ekipleri bize kızımızın 23 dakika boyunca nefes almadığını söyledi. Vücudundaki yaralar ve izler büyük endişe yarattı” dedi.

Bilincinin kapalı olduğu 23 dakika boyunca neler yaşandığına dair hiçbir bilgi öğrenilemezken, öfkeli baba Andy Willingham, “Okulda bir saldırgan dolaşıyor olabilir. Okul yönetimi kızıma yapılan bu saldırıdan dolayı hiçbir önlem almadı” dedi.

Güvenlik güçlerinin olayla ilgili yaptığı açıklamada genç öğrencinin yurt odasındaki ranzadan düştüğü için yaralandığını ve bilincini kaybettiğini söyledi. Fakat Willingham’ın ailesi genç kadının parmaklarındaki takma tırnakların koparıldığını ve Willingham’ın bacaklarında yanık izlerinin de oluştuğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x